Remont Poznań-Remonty Poznań-wykończenia-malowanie w Poznaniu tel.791 119 472

slide1
slide2
slide3
slide4
prev 
next
Zapraszam do korzystania z naszych usług: tel. 791 119 472

Przygotowanie podłoża pod gładź gipsową

Zanim nałożymy gładź na ścianę, musimy odpowiednio przygotować podłoże. Im lepiej będzie to wykonane, tym lepsza będzie przyczepność i tym samym trwałość warstwy wygładzającej. Przygotowując podłoże powinniśmy wykonywać w kolejności poniższe czynności:

  • czyszczenie ? drucianą szczotką lub szpachelką usuwany luźno związane i osypujące się fragmenty podłoża, a także resztki farb (np. klejowej i lejnej).
  • wyrównywanie ? najlepiej nakładać warstwy gładzi o grubości ok. 2 mm, dlatego wszelkie nierówności powinniśmy zeszlifować, natomiast ubytki uzupełnić. Dzięki temu łatwiej będzie uzyskać gładką powierzchnię i zmniejszymy koszt materiałów i robocizny.
  • zapewnianie szorstkości ? masę gipsową najłatwiej jest nakładać na podłoże o szorstkiej fakturze, co zwiększy również jej przyczepność. Dlatego nie powinniśmy przesadzać z zacieraniem i zostawić powierzchnię lekko chropowatą.
  • gruntowanie ? czynność ta zmniejszy chłonność podłoża, a także zwiększy przyczepność zaprawy. Jeśli podłoże samo w sobie nie jest zbyt chłonne (co możemy sprawdzić zraszając ścianę wodą ? będzie ona swobodnie spływać) to gruntowanie możemy ograniczyć do zwilżenia całej ściany wodą. Gdyby jednak woda szybko wsiąkała w ścianę to musimy pokryć ją specjalnym środkiem gruntującym, który dobieramy w zależności od rodzaju podłoża.
  • zabezpieczenie przed korozją ? połączenie gipsu i wilgoci przyspiesza proces korozji stali. Z tego powodu wszystkie elementy stalowe, które będą miały bezpośredni kontakt z zaprawą gipsową musimy zabezpieczyć używając specjalnego środka antykorozyjnego.